KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyerts 12713023
nr 1271 3023
Dieter Kunz
(f. 1942), Sverige
Blyerts, "Mäster Mikaels Gata10-6A". Utställd på Liljevalchs konsthall 1974. Signerad, daterad -74, ca 49x69 cm
Dieter Kunz, svensk konstnär född 1942.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
600 kr
måndag 26 augusti 2019
kl 19:45:54
15/8 19:11:51
26 aug
Stockholm
Läs mer om Stockholm